Home » Aktualności

Aktualności


Kolejne zwycięstwo!

DSCN1569Nie było mocnych na zawodniczki Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Zbąszynku podczas siatkarskiego turnieju dziewcząt w kategorii gimnazjalistek. W finale Wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt w Sulechowie zdobyły I miejsce. Tym samym obroniły one tytuł uzyskany w ubiegłym roku. W zawodach brały udział jeszcze drużyny z Sulechowa, Kostrzyna n/O i Nowej Soli.

Zespół w składzie Spychała Laura, Śmiałek Angelika, Banaszek Aleksandra, Gliniecka Oliwia, Szczawińska Nikola, Badeńska Marta, Borowczak Martyna, Grelak Natalia, Matysik Kornelia, Wróbel Zuzanna, Hołyńska Małgorzata, Marciniec Weronika w dniach 14-17 czerwca 2017 r. w Elblągu zawalczą w gronie najlepszych drużyn w kraju. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

no comments


Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Mamy podium!

2 1

Drużyna naszej szkoły w składzie: Zuzanna Mania, Marcin Kociołek oraz Marcin Muszyński zajęła III miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Czerwieńsku.

Turniej podzielony był na cztery etapy: pierwsza pomoc przedmedyczna, rozwiązywanie testu z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym oraz skrzyżowań, jazdy sprawnościowej rowerem oraz jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

W turnieju wzięło udział 16 gimnazjów z całego województwa. Rywalizacja była bardzo zacięta a o wygranej decydowały zaledwie pojedyncze punkty.

Gratulujemy

no comments


Podziękowanie dla Rodziców

  02

„Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem: DZIĘKUJĘ!”

01         Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie serdecznie dziękują RADZIE RODZICÓW za pomoc, życzliwość oraz pracę na rzecz naszej placówki.Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja założonych celów a dzięki ofiarności naszych rodziców czyniących dla naszej szkoły nieskończenie wiele dobrego, skromnych, pomagających nam pięknieje otoczenie. W ostatnich dniach dzięki przekazanym środkom możliwy był zakup 10 ławek na podwórko szkolne.

no comments


Pyszne jabłuszka !

Sweet apple with leaves

Dnia 22 maja 2017 r. planowana jest kolejna czwarta już dostawa pysznych jabłek do Gimnazjum w ramach programu Agencji Rynku Rolnego "Dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw". Jabłka będą rozdawane uczniom lub ich rodzicom. Jabłka są w 14 - kilogramowych kartonach, których nie trzeba oddawać. Zapraszam po odbiór jabłek do Gimnazjum w godzinach 7.00 - 19.00.

Jeżeli termin dostawy zmieni się, to ukaże się stosowna informacja.

 

Dyrektor szkoły

no comments


Dni AStronomii i Kosmonautyki w LO Wolsztyn

  20170426_102806

Dnia 26 kwietnia 2017r., grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką pani Haliny Szczawińskiej, wzięła udział w obchodach Dnia Astronomii i Kosmonautyki w Wolsztyńskim Liceum im. Marii Skłodowskiej Curie.

Spotkanie składało się z dwóch części:

I sesja: „Sprawny jak kosmonauta” -turniej wiedzowo- sprawnościowy.

II sesja wykładowa – wykłady i prezentacje na temat astronomii i kosmonautyki.

 W I sesji drużyna w składzie: Kamila Augustyniak, Wiktoria Rucioch, Adam Mielniczuk, Mateusz Kaczor, Kamil Kaczmarek zajęła I miejsce z drużynami z siedmiu szkół gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego.

Natomiast w II sesji uczniowie mieli okazję posłuchać wykładów i obejrzeć prezentacje multimedialne na temat astronomii i kosmonautyki a tym samym nabyć i poszerzyć wiedzę z tych dziedzin.

Zdjęcia LO Wolsztyn

no comments


Znamy Mistrza Ortografii!

DSC0002

Piąta edycja Międzyszkolnego Dyktanda „Połam pióro” odbyła się 9 maja w auli naszego gimnazjum. Zaproszenie przyjęli uczniowie ze szkół podstawowych w Zbąszynku i Dąbrówce Wlkp. oraz z Zespołu Szkół Technicznych. Trud napisania dyktanda podjęło w sumie (razem z przedstawicielami gimnazjum) dwanaście osób. Tekst przygotowała Pani Anna Szulc. W organizację konkursu włączyli się także: Pani Elżbieta Szymańska, Pan Michał Łysiak oraz Pan Maciej Szulc. Czas oczekiwania na wyniki umiliły nam występami artystycznymi Kamila Suwiczak i Klaudia Kaczmarek. Jury w składzie: Anna Szulc, Edyta Urbanek i Dorota Fila-Korbanek wyłoniło zwycięzców.

Tytuł mistrza ortografii uzyskał Adam Rutkowski (ZST). Wicemistrzem została Natalia Grygus (gimnazjum), a drugim wicemistrzem Marta Graczyk (ZST). Wręczono także wyróżnienia dla Elizy Łysiak (SP Zbąszynek), Marcina Kociołka (gimnazjum) oraz dla Oliwii Buratowskiej (ZST). Serdecznie gratulujemy!

Gościliśmy Pana Profesora Tadeusza Zgółkę, członka Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Pan Profesor od pierwszej edycji zaszczyca nas swoją obecnością i wygłasza krótki wykład. Tym razem dowiedzieliśmy się, dlaczego warto i należy mówić poprawnie. Przybyli do nas także: Pan Burmistrz Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Mazur oraz Dyrektor Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury – Pani Malwina Kubicka.

Młodych mistrzów ortografii mogliśmy docenić dzięki sponsorom. Nagrody zostały ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, Dyrektora Banku Zachodniego WBK w Zbąszynku oraz Dyrekcję i Radę Rodziców naszego gimnazjum. Pan Profesor przekazał także nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu. Dziękujemy za wsparcie przedsięwzięcia.

Oto tekst dyktanda:

Coraz częściej mówi się o tym, że grozi nam wtórny analfabetyzm. Z niewiadomych przyczyn, cokolwiek by nie zrobić, znika superentuzjazm  i niepohamowany pęd ku lekturze. Mało który mól książkowy czy ekstrakoneser literatury sięga po zżółkłe, przyprószone kurzem karty z bibliotecznych zbiorów. Niejeden wybierze raczej ciekłokrystaliczny ekran i pół siedząc, pół leżąc, zanurzy się w wirtualnym świecie. Ja jednak wierzę, że da się jeszcze rozżarzyć płomień nadziei i znajdą się niebłahe powody, by niehumaniści chętniej brali w swe ręce tradycyjne tomy. Wehikuł czasu nie jest nazbyt potrzebny, aby przenieść się w całkiem inny, magiczny świat nie byle jakich bohaterów, mających przygód co niemiara. Oby tylko po pół godzinie sen nie zmorzył czytelnika.

Autor zdjęć: Wiktoria Dyllong

no comments


Powiatowy Turniej BRD wygrany !

20170510_114538_resized

Nasza drużyna BRD po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Świebodzinie  wygrywając całe zawody dużą przewagą punktową. Zwycięstwo zapewniło awans do turnieju wojewódzkiego gdzie nasi uczniowie będą reprezentować powiat świebodziński.  

Dodatkowo bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się Marcin Kociołek, który uzyskał tytuł najlepszego zawodnika zawodów.

Tegoroczna drużyna to: 

Marcin Kociołek

Natalia Grygus

Marcin Muszyński

Taki sukces nie byłby możliwy bez wkładu pracy uczniów ale również Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. oraz nauczyciela Pana Edmunda Utracie, który od wielu lat trenuje uczniów do turniejów BRD.

Gmina Zbąszynek po raz kolejny zdeklasowała swoich konkurentów z innych szkół ponieważ po laur zwycięstwa sięgnęła również Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp. zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnie.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim

no comments


Spotkanie gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

DSC_1156

W dniu 27 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Spotkaniach Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w województwie wielkopolskim. Głównym celem spotkania była integracja młodzieży wokół symboli i ideałów olimpijskich

Na uroczystość przybyli: przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego, olimpijczycy (m.in. pan Zbigniew Orywał – olimpijczyk z Rzymu i pan Łukasz Nowak olimpijczyk z Londynu), władze miasta, powiatu i miejscowy proboszcz.

W imprezie uczestniczyli gimnazjaliści z 8 szkół z: Dąbrowy Górniczej, Kędzierzyna Koźle, Klinisk Wielkich, Koła, Przykony, Ostrowitego, Skoków i Zbąszynka. Dyrektor szkoły bardzo ciepło powitał naszą drużynę, która po raz pierwszy a zarazem ostatni uczestniczy w Zlocie, ze względu na reformę systemu oświaty od września.

Podczas uroczystego otwarcia wprowadzono reprezentacje przybyłych szkół wraz z pocztami sztandarowymi, podniesiono flagę olimpijską, zapalono znicz i odczytano Apel Olimpijski. Sztandar naszej szkoły niósł poczet w składzie: Julia Błoszyk, Maja Niemiec i Miłosz Gallas. Część oficjalną uświetniono występami poetyckimi.

Po części oficjalnej gimnazjaliści rozpoczęli rywalizację sportową na Pikniku Olimpijskim. Obejmował on zmagania w kilku konkurencjach „niekoniecznie olimpijskich”.  Dużym powodzeniem cieszyła się: jazda na byku, trampolina, dart, tor strażacki, strzelanie z wiatrówki, siłomierz, szczudła, slalom rowerowy i pierwsza pomoc medyczna. Aby uczestniczyć w losowaniu nagród należało zaliczyć przynajmniej 6 konkurencji.

W tym samym czasie część gimnazjalistów zmagała się z pierwszą częścią Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej ,,Śladami Polskich Olimpijczyków”. W tej konkurencji naszą szkołę reprezentowały: Julia Błoszyk i Adriana Kołata.

Młodzież rywalizowała także w Festiwalu Sztafet Olimpijskich 7 x 800 metrów. Nasze gimnazjum w tej konkurencji reprezentowali następujący uczniowie: Gabriela Bil, Miłosz Bil, Bartosz Grelak, Izabela Kubiak, Nikodem Kulczycki, Bogusław Lankiewicz i Wiktoria Wilińska.

W czasie przerwy uczniowie udali się na ciepły posiłek, w postaci kiełbasek z grilla. Po nim - w hali sportowej - odbyła się druga część konkursu wiedzy olimpijskiej.

Po zakończeniu zmagań odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy oraz sztafet olimpijskich, a następnie losowanie nagród uczestnikom pikniku olimpijskiego.

 Nie ważne są osiągnięcia i wyniki w zmaganiach sportowych i intelektualnych, bo sam udział w imprezie, nagrody przyniosły wszystkim radość i pozwoliły się dobrze bawić.

Opiekunowie: dyrektor mgr Urszula Szymkowiak, mgr Beata Mielniczuk.

Zdjęcia pochodzą ze strony gminy Skoki www.gmina-skoki.pl  autorzy: Ilona Węglewska, Beata Nowak, Karolina Stefaniak

no comments


Konkurs językowy.

KOnkurs niemiecki 20173 kwietnia 2017r w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie odbył się finał kolejnej edycji Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Celem obu konkursów było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językami obcymi. Konkursy skoncentrowane były na wybranych sprawnościach językowych, czyli umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem oraz posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Tegoroczna edycja Konkursu Języka Niemieckiego skierowana była do uczniów w 3 kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych; dla uczniów gimnazjów, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego w szkole podstawowej oraz dla uczniów gimnazjów, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego w gimnazjum.

Siedmioro uczniów gimnazjum zbąszyneckiego również wzięło udział w tych konkursach. Anna Miecznikowska 3D i Martyna Markwitz(język angielski); Natalia Grygus 3A, Marcin Kociołek 2B i Olivia Bimek 1B (język niemiecki dla uczniów gimnazjów, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego w szkole podstawowej) oraz Karolina Olender 3D i Mikołaj Witholz 2C (język niemiecki dla uczniów gimnazjów, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego w gimnazjum).

Olivia Bimek znalazła się wśród laureatów, zajmując tym samym drugie miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego na etapie rozszerzonym. Cieszymy się i gratulujemy!!!

no comments


Głosujmy na Martynę Borowczak!

m.borowczak-382x510

Zapraszamy do głosowania na Martynę Borowczak w 20 edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego USKI przeznaczonego dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Oto bezpośredni link do głosowania !

ZAPRASZAMY.

http://uski.edu.pl/index.php?page=ankieta&opt=search&nazwisko=Borowczak&nazwa=&miasto=

no comments