Home » Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny


Egzamin gimnazjalny 2016

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpią w roku szkolnym 2015/2016 do egzaminu gimnazjalnego. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała na test 3 dni. W terminie od 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści napiszą egzamin ze zdobytej wiedzy, który podzielono na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego.

18 kwietnia 2016 uczniowie klas trzecich gimnazjum napiszą test z zakresu przedmiotów humanistycznych. O godzinie 9.00 sprawdzą swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o 11.00 z języka polskiego.

Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 19 kwietnia - o godz. 9.00 z przedmiotów przyrodniczych, a  o 11.00 z matematyki.

Ostatniego dnia (20 kwietnia) gimnazjaliści napiszą test z języka obcego nowożytnego. Podzielony będzie na dwie części - na poziomie podstawowym (godz. 9.00) i rozszerzonym (godz. 11.00).

CKE ustaliło także terminy dodatkowe egzaminu gimnazjalisty. Przypadają one od 1 do 3 czerwca  2016 roku.

Czy należy się stresować do egzaminów czy podejść do tego na spokojnie?

Oczywiście, że na spokojnie! Nie ma tutaj możliwości, że nie zdasz, więc czego się obawiać? Stres nie wniesie nic dobrego, spróbuj to sobie uświadomić. Po prostu ucz się na miarę swoich możliwości i obserwuj postępy, to bardzo pomaga. Nie lekceważ testów, tylko przyłóż się do nich na tyle, na ile dasz radę. Traktuj je jako sprawdzenie siebie. Co może być motywacją? Wyobraź sobie radość, kiedy dowiadujesz się, że zdałeś na niewiarygodnie wysoką liczbę punktów, co gwarantuje Ci dostanie się do wymarzonej szkoły.

Jak dobrze wykorzystać czas na egzaminie?

Skup się w stu procentach. Najpierw rób zadania, które wydają Ci się łatwe. To, z czym masz problem, zostaw na koniec.

Jeśli chodzi o słuchanie z angielskiego, polecam robić sobie notatki z boku, co pomoże sprawdzić odpowiedź po wysłuchaniu nagrania.

Odpowiedzi na kartę przenoś od razu, jeśli tylko jesteś pewien odpowiedzi, bo później może zabraknąć Ci czasu.

Co do wypracowania, dobrze jest najpierw przeczytać dwa razy polecenie, po czym wrócić do innych zadań. Temat poleży trochę w głowie, podświadomie będziecie o nim myśleć i napisanie tekstu będzie łatwiejsze.

 Jest metoda stawiania małych krzyżyków przy pytaniach, które chce się jeszcze przeanalizować, a coś, czego  jesteś pewny, zostaw puste, by nie marnować czasu na sprawdzanie.

Jeśli jednak skończysz wcześniej, sprawdź wszystko dokładnie, zamiast wychodzić z sali. Wykorzystaj czas do końca.

Powodzenia wszystkim podczas egzaminu gimnazjalnego życzy Dyrektor

 

no comments