Home » Archiwum 2016 / 2017 » Dni Języków – Nie Tylko Obcych.

Dni Języków – Nie Tylko Obcych.

 

_DSC0082

Języki trzeba znać – zarówno obce, jak i ojczysty!

 

W połowie maja po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków – Nie Tylko Obcych. Liczna grupa uczniów wzięła udział w przygotowanych z tej okazji quizach: wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i Polsce. Musieli zmierzyć się z pytaniami o to, czym jest Krzyżtopór i kto jest najbardziej znanym mieszkańcem Sandomierza, czy RTL to skrót nazwy niemieckiego producenta samochodów, z jakiego kraju pochodzi zwyczaj strojenia choinki, kiedy obchodzony jest „Boxing Day” czy jak nazywane jest londyńskie metro.

Odbył się także konkurs polegający na upieczeniu ciasta. Do wyboru młodzi cukiernicy mieli apple pie oraz tort szwarcwaldzki.

Uczniowie obejrzeli multijęzykową inscenizację „Królewny Śnieżki” połączoną z krótkimi quizami, polegającymi na odgadnięciu nazw państw na podstawie flag, wskazanie pochodzenia wyrazów obcych czy odczytaniu obcojęzycznych łamańców językowych. Otrzymywali za to słodkie nagrody. Przedstawienie, zawierające wypowiedzi w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, rozbawiło widzów, którzy mogli również wspólnie zaśpiewać w różnych językach piosenki: „Keine Grenzen” zespołu Ich Troje oraz „Castle On The Hill” Eda Sheerana.

 

Zwycięzcy konkursów:

Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych

I miejsce: Anna Miecznikowska

II miejsce: Marcin Kociołek

III miejsce: Adam Mielniczuk

Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

I miejsce: Marcin Kociołek

II miejsce: Adriana Kołata

III miejsce: Maksymilian Patalas

Quiz wiedzy o Polsce

I miejsce: Wiktoria Rucioch

II miejsce: Wiktor Kalinowski

III miejsce: Kacper Stechliński

Wyróżnienie za ciasto otrzymały Julita Jędrzejczak oraz Zuzanna Mania.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!